Účast na Mezinárodní vědecké soutěži - Beijing Youth Science Creation Competition
23. března odletěli naši reprezentanti Střediska volného času RADOVÁNEK z kroužku Robotiky do Pekingu na Mezinárodní vědeckou soutěž - Beijing Youth Science Creation Competition, odkud si přivezli zlatou medaili. Celý tým na soutěži reprezentovali Ondřej Brichta a Milan Malina společně s vedoucím kroužku Ing. Romanem Čečilem. Během 5ti letého vývoje se podařilo vytvořit návrh konstrukce, vlastní řídící elektroniku, matematický aparát k popisu kinematiky a přívětivé uživatelské rozhraní pro ovládání robota. Projekt Hexapod ve své poslední podobě, o který se postaral celý realizační tým, označila celostátní komise SOČ svým hodnocením jako projekt s velikým potenciálem. Než se tým probojoval až na celosvětovou soutěž, předcházelo tomu několik neméně důležitých ocenění.
S projektem se mladí konstruktéři zúčastnili již zmíněné soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) v oboru matematika a statistika. Podařilo se jim postoupit až do celostátního kola, kde se umístili druzí. Na základě tohoto úspěchu získali četná ocenění, například Cenu MŠMT, Cenu společnosti Otakara Borůvky za aplikovanou matematiku a Cenu děkana FJFI ČVUT v Praze. Díky tomu byli nominováni na účast v prestižní mezinárodní soutěži.
Naši reprezentanti prezentovali se svým projektem Českou republiku, ale také Plzeň, Plzeňský kraj a především Středisko volného času RADOVÁNEK, který jim pomohl celý projekt zrealizovat, a spolu s neziskovou organizací NVIAS zajistil finanční dotaci a podporu.
Soutěž v Pekingu a získaná zlatá medaile je další odměnou za několikaletou odvedenou práci. Vedoucí kroužku Roman Čečil k tomu dodává: „Účast na prestižní mezinárodní soutěži BYSCC je neocenitelnou zkušeností a fantastickým zážitkem. Atmosféra celé soutěže byla velmi přátelská a naši čínští hostitelé se o nás starali vskutku pohádkově. Možnost vidět výsledky práce týmů z celého světa, od Evropských zemí přes Izrael, Čínu a Malajsii až po Austrálii (a samozřejmě i z USA a ze zemí černého kontinentu) je obrovskou inspirací a hnacím motorem pro další práci. A to nejen pro kluky, ale i pro mě jako vedoucího. Že si přivezeme domů kromě bohatých zážitků i zlatou medaili, jsme opravdu nečekali. Medaile není to hlavní (jak říkají moudří – důležitá je cesta, ne cíl), ale radost z toho máme obrovskou.“
Na mezinárodní vědecké soutěži strávili naši reprezentanti celý týden a zpět do České republiky se vrátili v pátek 30. března.
„Jsme na všechny, kdo se podíleli na tomto úspěchu, velice pyšní a přejeme celému týmu mnoho dalších výborných projektů a při další práci na zdokonalování Hexapoda hodně tvůrčích nápadů. Tento celosvětový úspěch potvrzuje, že v Plzni a okolí roste mladá generace nadaných odborníků.“ dodala ředitelka Střediska volného času RADOVÁNEK.
Tisková konference
Dne 23. dubna 2018 od 9,00 hodin se uskuteční ve Středisku volného času RADOVÁNEK v Pallově ulici tisková konference, na kterou Vás srdečně zveme.
Přednáška
Dne 23. dubna 2018 od 10,00 hodin se ve Středisku volného času RADOVÁNEK v Pallově ulici uskuteční přednáška.
Zveme SŠ a Gymnázia na debatní fórum a přednášku o cestě a úspěchu týmu robotiků na celosvětové soutěži v Pekingu. Promítány budou i fotografie ze soutěže.
Přítomni budou pan Ing. Roman Čečil, vedoucí kroužku Robotiky a členové, účastníci soutěže Milan Malina a Ondřej Brichta tvůrci robata.
Pokud budete mít zájem zúčastnit se této akce s žáky vaší školy, prosím kontaktujte neprodleně paní
Bc. Ivetu Šlajerovou na telefonu 778 437 871 a e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Jste srdečně zváni.
Děkujeme Vám.
Bc. Eva Tischlerová
ředitelka SVČ RADOVÁNEK