Zvláštní pozornost poutala dvě velká vejce určená k venkovní instalaci. Děti je nadšeně pomalovaly veselými barvami – vznikla tak originální velikonoční výzdoba, která příští rok ozdobí veřejný prostor Městského obvodu Plzeň 3.
Venku byl připraven interaktivní program Zajíčkova stezka, kde děti plnily různé soutěžní i pohybové úkoly s velikonoční tématikou. Za splněné aktivity získaly odměnu – ručně pečené velikonoční sušenky a drobné dárečky. Novinkou letošního ročníku byla výstava velikonočních tradic – návštěvníci si mohli prohlédnout figuríny v krojích, zvířata ze statku v životní velikosti, tradiční májku, žebřiňák i výběr kraslic ozdobených klasickými technikami jako je vyškrabávání či vrtání. Nechyběla ani ochutnávka tradičního velikonočního mazance.
Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli. Hravé Velikonoce se opět staly příjemným setkáním plným radosti, tvořivosti a jarní nálady.




